L'informe trimestral de referència del mercat de lloguer vacacional premium a La Cerdanya.
ADR, ocupació i preu per m² per zona, amb tendències trimestrals.
ADR
150 € – 380 €
/ nit
Ocupació
40 % – 70 %
/ any
Preu/m²
1.800 € – 4.200 €
Aquestes són les forquilles que fa servir el nostre simulador de rendibilitat per a cada zona de la Cerdanya: preu de compra per metre quadrat, tarifa mitjana per nit (ADR) i ocupació anual de les nits ofertes. L'informe complet, que reps per correu, hi afegeix l'evolució trimestral i el detall per tipus de propietat.
| Zona | Preu/m² | ADR | Ocupació |
|---|---|---|---|
| Puigcerdà | 2.200 € – 3.500 € | 180 € – 320 € | 45 % – 65 % |
| Llívia | 2.000 € – 3.200 € | 160 € – 280 € | 40 % – 60 % |
| Alp / La Molina | 2.500 € – 4.200 € | 200 € – 380 € | 50 % – 70 % |
| Bellver de Cerdanya | 1.800 € – 2.800 € | 150 € – 260 € | 40 % – 58 % |
| Das | 2.000 € – 3.200 € | 170 € – 300 € | 42 % – 62 % |
| Font-Romeu | 2.300 € – 3.600 € | 170 € – 310 € | 45 % – 65 % |
| Bourg-Madame | 2.100 € – 3.300 € | 160 € – 280 € | 42 % – 60 % |
| Altres zones | 2.100 € – 3.400 € | 170 € – 300 € | 43 % – 62 % |
Mètode: són les hipòtesis de referència del nostre model de rendibilitat (les mateixes que fa servir el simulador), no estadística oficial. La rendibilitat d'un immoble concret depèn del seu estat, la seva llicència i la seva gestió. Actualitzat el 30 de setembre del 2026.
Per continuar: Invertir a la Cerdanya: guia del mercat · Simula la rendibilitat de la teva inversió